Sanal ağ üzerinden işlem yapmanın kolaylığı artık herkesin farkında olduğu bir pratiklik. Özellikle ödeme işlemlerinde internetin sunduğu kolaylıklar hayatı oldukça kolaylaştırdı. Son dönemde online ödeme sistemlerine bir yenisi daha eklendi. Paykasa adını taşıyan bu sistem çok sayıda kişinin paykasa kart nedir sorusunun yanıtını aramasıyla sonuçlanıyor.

Paykasa Sistemi Nedir?

Paykasa bir online ödeme yöntemi ve ön ödeme sistemi üzerine kurulu. Peki, neden böyle bir sistem geliştirildi? Bilindiği gibi internet üzerinden ödeme yapmak için bazı kişisel bilgilerin kullanılması gerekiyor. Ancak kart bilgileri ve kişisel bilgileri internet ortamında kullanmak bazı riskleri de beraberinde getirebiliyor. Hatta güvenlik endişeleri nedeniyle çok sayıda kişi internetten alışveriş yapmak ya da internetten ödeme yapmaktan çekindiği için bu kolaylığı hayatına kazandıramıyor.

Güvenli bir şekilde ödeme yapma kolaylığını sağlayan Paykasa; bilgilerinizi farklı siteler ile paylaşmıyor. Dolayısıyla çok daha güvenli bir şekilde ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu sistem Avrupa ülkelerinde çok uzun yıllardır kullanılıyor. Aslında kredi kartına benzer bir sistem olduğu söylenebilir. Ancak kredi kartı ile internette ödeme yapma noktasında iki sistem birbirinden ayrılıyor.

Paykasa Kart ile Ödeme Yapmak

Paykasa kart ile ödeme yaparken size özel 16 haneli bir e-pin kullanıyorsunuz. Hepsi bu. 16 haneli pin kodunun dışında herhangi bir kişisel bilginizi kullanmak zorunda kalmıyorsunuz. Özellikle güvenilirlik noktasında endişe ettiğiniz sitelerde ödeme yaparken bu sistemi kullanabilirsiniz. Böylece adınız, soyadınız, doğum tarihiniz gibi diğer kişisel bilgileri kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

Ayrıca bu kartın anlaşmalı olduğu binlerce alışveriş sitesi var. Bu sitelerden birine ödeme yapmanız gerektiğinde işleminizi hem kolay hem de hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. İşte bu özellikler son dönemde sistemin Türkiye’de de popüler olmasını sağladı.

Etiketler:

Yoruma Kapalı.