Günün neredeyse büyük bir bölümünü masa başında çalışarak geçiren kişilerin beslenme düzenlerine normalden daha fazla dikkat etmeleri gerekir. Özellikle hareketsiz kalan vücutların bir de beslenme ile yorulması, hem hızlı kilo artışına hem de çeşitli hastalıklara yol açar. Ofiste atıştırmanın püf noktaları konusunu merak ediyorsanız, yazının devamını okuyabilirsiniz.

Yemek Listenizi Gözden Geçirin!

Atıştırmalık kısmına geçmeden önce günlük tükettiğiniz kalori miktarını incelemelisiniz. Fazla hareket etme imkanınız bulunmadığından yediklerinizi sınırlamalı ve yemek listenizden yağlı, bol karbonhidratlı, asitli, hamur işi ve abur cubur tarzında olan yiyecek ve içecekleri olabildiğince kısa sürede çıkarmalısınız. Yılların alışkanlığı neden ile bırakması zor olan ekmek ve abur cubur gibi yiyecekleri, azalta azalta bırakmayı denemelisiniz.

Yemek listenizden sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise; yemeklerden sonra ya da önce yediğiniz atıştırmalıklar oluyor. Alışkanlık haline gelen atıştırmalık huyunuzu bir yana bırakarak bunun yerine sağlıklı ara öğünler yemeye çalışmalısınız. Aksi taktirde bilgisayar başında çalışırken yediğiniz hiçbir şeyin farkında olmadığınızdan kısa sürede çok fazla kilo alabilirsiniz.

Meyve Atıştırın!

Yoğun iş temposu, bitmeyen toplantılar ve saatler süren zor projelerden başınızı kaldırarak bedeninizin kendine gelmesini sağlayacak olan meyvelerden atıştırmalısınız. Günün her saatinde tüketmeniz için harika bir besin olan meyve, hem sağlıklı hem de lezzetli bir ara öğündür.

Meyve ve Bitki Çayı Çalışırken sürekli bir şeyler yeme alışkanlığınız varsa ve bu alışkanlığı bırakamıyorsanız yapmanız gereken tek şey; yediklerinizin türünü değiştirmektedir. Bol baharatlı abur cuburlar ve asitli içecekler yerine meyve ya da bitki çaylarına yönelmelisiniz. İsterseniz yanında evde hazırlayacağınız şekersiz ve unsuz kurabiyeler tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir şeyler yeme isteği geldiğinde bol bol su içebilir ve kilo almanın aksine istediğiniz kadar zayıflayabilirsiniz.

Yoruma Kapalı.