Mide, hassas organlar arasında yer alıyor. Pek çok neden beraberinde mide bulantısını da getirebilir. Stres migren, yolculuk yapmak, alkol tüketimi, gıda zehirlenmesi, vertigo ve kaygı mide bulantısı şeklinde kendini belli eden unsurlar arasında yer alıyor. Elbette gıda zehirlenmesi gibi durumlarda derhal bir sağlık kuruluşuna başvurmak gerek. Ancak farklı nedenle mide bulantısı yaşıyorsanız bazı yiyecekleri tüketerek bu histen kurtulabilirsiniz.

Mide Bulantısını Ne Geçirir?

Pek çok gıdayı tüketmek ya da bitkilerden yardım almak, mide bulantısından kurtulmanızı sağlayabiliyor. Genellikle mide bulantısına iyi gelen yiyecekler dendiğinde ilk akla gelen zencefil oluyor. Ayrıca; limon ve Türk kahvesinin de mide bulantısını ortadan kaldırma özelliği mevcut.

2 Bardak Zencefil Çayı

Zencefil kuvvetli mide bulantılarına dahi iyi gelen bir bitki. Hamileliğe bağlı sabah bulantılarından uzun süre yolculuk yapmaya bağlı mide bulantılarını dahi geçirebilme özelliğine sahip. Zencefilin daha çabuk etki etmesi için toz zencefil yerine taze zencefili tercih etmenizde fayda var. Ardı ardına 2 bardak zencefil çayı içmeniz bulantının hemen kesilmesini sağlayabiliyor. Eğer sürekli bulantı hissi yaşıyorsanız, her sabah kahvaltıdan sonra bir bardak zencefil çayı içmeyi deneyebilirsiniz.

Bol Limonlu Su

Bulantıyı ortadan kaldıran bir diğer gıda da limon. Bir bardak ılık suya bol miktarda limon sıkarak içmeniz mide bulantısını yok etmeniz için yeterli olacaktır. Limonun kokusu dahi bulantıyı kesebildiğinden limon koklamanız da deneyebileceğiniz yöntemler arasında yer alıyor.

Türk Kahvesi Bulantıyı Keser

Türk kahvesi tıpkı limon gibi hem kokusu hem de tadıyla mide bulantısını ortadan kaldırabiliyor. Ancak şekersiz içmeniz gerekir. Eğer çok ciddi bir mide bulantısı yaşıyorsanız içmek yerine Türk kahvesini direk olarak ağzınıza alarak yemeniz de faydalı olabilen bir yöntem.

Yoruma Kapalı.