Mermer işleme, dünyadaki en eski endüstrilerden biridir. Eskiden bu çok sert taşları işlemek emek yoğundu, ancak modern teknolojinin gelişmesiyle, mermer Ankara işletmeleri ve dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi bilgisayar teknolojisinden yararlanılıyor. Doğal taş ve mermerlerin yeniden keşfedilmesinde yüzeylerine yapılan işlemlerin büyük rolü bulunuyor.

Giderek popülaritesi artan doğal taş ve mermer işlemede, standardizasyona uymanın yanı sıra ürün kategorilerini de arttırmak gerekiyordu. Bu nedenle, mermer ve doğal taşlar için en eski ve yaygın kullanım şekli olan cilalı yüzeyler dışında, çok sayıda şekillendirme tekniği geliştirildi. Genellikle mermer Ankara işletmelerinde, honlama, alevle yakma, çekiçleme, eskitme, kumlama, asitle yıkama, doğal boyutlandırma ve doldurma teknikleri kullanılıyor. Bunlardan bazıları halen el işçiliği ile yapılırken, bazı taş yüzeyler mekanik makinelerde şekillendiriliyor.

ankara-mermer

En Modern Mermer Çeşitleri Ankara Bircan Mermer’de!

Mermer ve doğal taşta modern teknoloji kullanımının önderliğini yapan, aynı zamanda kaliteli işçiliğe verdiği önem nedeniyle dikkat çeken Bircan Mermer ürünlerini görmek için http://www.bircanmermer.com.tr web sitesine göz atmanızı tavsiye ederiz. Ankara merkezli Bircan Mermer’de cilalı, cilasız, retro veya antik görünüm verilmiş doğal taşlardan mozaiklere kadar çeşitli kullanım amacına göre kesilmiş enfes parçalar bulacaksınız.

Yoruma Kapalı.