İyi bir makyaj denilince artık akıllara hafif ve göze batmayan ama aynı zamanda, kişinin doğal güzelliğini ön plana çıkaracak, onu daha cazip hale getirecek kozmetik uygulamaları geliyor. Doğru adımlar ile belli belirsiz yapılan sade bir makyaj; gençliğinizi, dinçliğinizi daha çok vurguluyor, yüzünüze daha az zarar veriyor, üstelik makyaj için daha az vakit harcamanıza da yardımcı oluyor. Peki, sizi daha canlı ve daha bakımlı gösterecek doğal görünümlü hafif makyaj nasıl yapılır?

Hafif Makyaj Öncesi Önerileri

En doğal şekilde hafif bir makyaj yapmak istiyorsanız, bazı makyaj malzemelerini kullanmamanız gerekiyor. Renkler oldukça sade olmalıdır. Örneğin; kullanacağınız koyu renkli bir ruj veya çarpıcı renkli göz farkları ile yapılan makyaj hafif değil, gösterişli bir makyaja dönüşür. Nemlendirici, göz farı, maskara ve dudak parlatıcısı hafif bir makyaj uygulaması için yeterlidir. Yüzünüzde herhangi bir cilt problemi yok ise sadece bir kaç adımda hafif makyajınızı sonlandırabilirsiniz.

Yüzünüzü Nemlendirin: Yüzünüzü her zaman temizlediğiniz şekilde temizleyerek başlayabilirsiniz. Makyaj bazı olarak sadece hafif bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Cildinizin kurumasını önleyerek daha sağlıklı ve daha az profesyonel bir görünüm kazanabilirsiniz.

Transparan Pudra Kullanın: Hafif makyaj türünde, transparan (renksiz) pudralar sıklıkla kullanılır. Ciltte yer alan renk farklılıklarını gidermek için transparan pudra kullanabilirsiniz. Cildinizi fondöten gibi ağır kapatıcılarla kapatmadan pudra sürerek hafif bir makyaj elde edebilirsiniz.

Gözlere Sadece Maskara Yeter: Hafif makyajda gözlere sadece maskara uygulamalı, göz kalemi, far ya da eyeliner gibi malzemelerden kaçınmalısınız. Maskara hafif göz makyajı için idealdir.

Hafif Renkli Allık: Allık yalnızca hafif renk tonlarından seçilmelidir. Yüzünüz çok solgun görünüyor ise pembe veya şeftali renk tonlarında allıklar kullanarak makyajınızı hafif şekilde yapabilirsiniz.Dudaklar için Doğal Renkli Parlatıcı: Çok açık natürel tonlarda bir parlatıcı kullanarak, doğal ve hafif makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Yoruma Kapalı.