Eğer evdeyken kendinizi daha mutsuz, daha gergin, daha durgun hissediyorsanız ve bunun nedeni hakkında hiç bir fikriniz yoksa, eviniz negatif enerji tarafından kuşatılmış demektir. Yaşanan tartışmalar ya da kötü anlar, frekans şeklinde evin duvarına çarpar ve çoğu zaman bu güçlü hisler evde kalır. İşte bu durum evin negatif bir enerjiye sahip olduğu anlamına gelir.

Evde Negatif Enerji Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Genellikle evdeki negatif enerjiden kurtulmanın yolları araştırılıyor olsa da öncelikle kurtulmak istediğiniz duygunun evdeki negatif enerji olup olmadığını anlamanız lazım. Bunu tespit etmenin en kolay yolu; eve algısı açık bir arkadaşınızı çağırmanız olacak. Eğer evinizde bir süre zaman geçirdikten sonra kendini huzursuz hissettiğini söylerse, kolları sıvamanızın ve evdeki negatif enerjiyi yok etmeniz gerektiğinin vakti gelmiş demektir.

Evdeki Negatif Enerjiyi Yok Etme Yolları

En kolay ve en önemli yöntem temizlik. Çünkü evdeki tozlu bölgeler ve kullanılmayan, ölü alanlar negatif enerjinin en fazla depolandığı bölgelerdir. Detaylı bir temizlik yaparak tüm tozdan evinizi arındırmanız lazım. Temizlik esnasında mutlaka sirkeli su kullanın. Sirke enerjileri nötrleme noktasında oldukça güçlü bir malzeme. Tüm evi ve hatta mobilyaları sirkeli su ile silin.

Temizlik sonrasında evdeki tüm eşyaların yerini değiştirin. Mutlaka köklü bir değişiklik yapmanız gerekmiyor. Sadece 1 – 2 cm kaydırmanız dahi yeterli olacaktır. Değişiklik enerjilerin de değişmesi anlamına gelir. “Mekan değişikliğinde fayda var” sözü de buradan gelir.

Yapmanız gereken bir diğer hamle de, evde kullanmadığınız tüm eşyalardan kurtulmak olacak. Kullanmadığınız kıyafetleri hayır kurumlarına bağışlayın. Kullanmadığınız mobilyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırın. Biblolar gibi aksesuarları yenileyin. Eskileri ve sevmediğiniz tüm eşyaları çöpe atın. Bu işlem bittiği anda dahi kendinizi çok daha iyi hissetmiş olacaksınız.

Yoruma Kapalı.