Günümüzde dudaklar tercihe göre her ne kadar kısa bir sürede dolgunlaştırılsa da siz doğal yöntemlerden yana tercih yapıyorsanız bunun için bazı gıdalardan rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

dudak

dudak

 

Bunların başında hem dudağı nemlendiren hem de daha çok dolgun göstermeye yardım eden bal geliyor. Dilerseniz balın içerisine bir miktar zeytinyağı karıştırarak da daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu karışımı her gece yatmadan önce dudaklarınıza diş fırçası yardımıyla uygulamanız gereklidir.

dudak dolgunlaştırma

dudak dolgunlaştırma

Kabartma tozu, nane yağı, esmer şekerde dolaşımı hızlandırdığı için dudakların dolun gözükmesine yardım eder. Dudak dolgunlaştırma da amaç kanın akışını hızlandırarak dolaşımı artırmak olduğu için sizinde aklınıza gelen veya araştırdığınız diğer doğal gıdalardan yararlanarak da bu amacınıza ulaşabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştıran Hareketler

Her ne kadar doğal yollardan da bazı karışımlar yaparak dudak dolgunlaştırılmaya çalışılsa da aslında bazı hareketlerle de kan dolaşımını harekete getirerek  amacınıza zamanla ulaşabilirsiniz.

dudak dolgunlaştırma

dudak dolgunlaştırma

 

Bu hareketler dudak büzerek nefesi dışarıya verme, a, e, o, ı gibi sesli harfleri tekrarlama, dudağı germe, dudakta sekiz rakamını çizme gibi değişik hareketlerdir. Gün içerisinde 3 defa tekrarlayarak  en kısa zamanda eskisinden daha dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

Yoruma Kapalı.