Astronot diyeti olarak nitelendirilen ve protein ağırlıklı bir uygulama olan bu diyet, kaslara zarar vermeden zayıflamanıza destek oluyor. Astronot diyeti uygulamasında günlük yemek düzeniniz içinde azaltmanız ve artırmanız gereken yiyecekler bulunuyor. Bu diyet listesinde yer alanlara bakarak günlük yeme listenizi sizler de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

pexels-photo-262876

Azaltılacak ve Artırılacak Besinler Nelerdir?

Astronot diyeti günlük öğünlerinizi kendinizin ayarlayabileceği bir diyet olarak ön plana çıkıyor. Bu diyette hiç yenmeyecek gıda bulunmuyor diyebiliriz. Fakat azaltılması gereken ve artırılması gereken besinler de diyet içerisinde yer alıyor. Azaltılacak ve artırılacak olan besinleri belirleyerek buna göre listenizi hazırlayıp astronot diyettine başlayabilirsiniz.

Astronot diyeti içinde günlük öğünlerinizde tüketilmemesi ya da çok az tüketmeniz önerilen besinler yer alıyor. Özellikle makarna, pirinç, ekmek, tahıllar, füme et ürünleri, meyve suları, soda, alkol, nişastalı sebzeler, tuz ve şeker azaltılması gereken besinler arasında yer alıyor.

Astronot diyeti içinde öğünlerinizde artırabileceğiniz besinler de yer alıyor. Bunların içinde domates, salatalık, kabak, salata, yumurta, balık, tavuk, peynir, mantar, marul, lahana, karalahana, taze fasulye, brokoli, kabak sayılabiliyor. Diyeti uygularken egzersiz de yaparak kısa süre içerisinde etkili sonuçlar veren bu diyet ile hayal ettiğiniz kiloya sizler de ulaşabilirsiniz.

Yoruma Kapalı.