Dijital platformlarda, televizyon kanallarında ya da gazetelerde her gün yüzlerce farklı diyet listesi dolaşıyor. Her biri de yüzyılın en iyi diyetiymişçesine iddialı olduğunu söylüyor. Haftada 5 kilo, iki haftada 10 kilo gibi gerçeği yansıtmayan vaatlerde bulunuyorlar. Bir virüs gibi yayılan bu diyet listeleri birçok insanı cezp edebiliyor.

kilo vermek

kilo vermek

Haftada 5-10 Kilo Vermek Mümkün Değildir

Kilo problemi yaşayan özellikle de bunu bir takıntı haline getiren kadınlar bir türlü zayıflayamamaları halinde çareyi bu diyetleri uygulamakta buluyorlar. Çünkü bu diyetleri piyasaya süren art niyetli ve birçoğu diplomasız olan kişiler bu insanlara duymak istediklerini söylüyor. Dolayısı ile de ikna olmaları daha kolay oluyor.

hızlı kilo vermek

hızlı kilo vermek

Son yıllarda iyice artan bu şok diyetler ise, ciddi anlamda insanların hayatını tehlikeye sokabiliyor. Bir kere haftada 5-10 kilo gibi bir kilo kaybı mümkün değil. Uzmanlar her fırsatta uyarıyor, bu söylemlere kanmayın diye ancak maalesef çok etkili olduğunu söylemek mümkün değil. Bir kere diyet listenizin size özel olması gerektiğini ve kontrolleriniz yapıldıktan sonra bir beslenme uzmanı tarafından hazırlanması gerektiğini unutmamalısınız.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*