Son zamanlarda adı daha sık duyulmaya başlayan protein diyeti, başta erkekler olmak üzere kilo vermek isteyen birçok kişinin sıklıkla başvurduğu zayıflama yöntemlerinden biri.

Zararlı olup olmadığı sürekli tartışılan ve bazı uzmanlarca tek taraflı beslenme olarak görüldüğü için kilo vermek isteyenlere önerilmeyen protein diyeti, mutlaka bir uzman görüşü alınarak uygulanmalıdır.

Protein Diyeti Nasıl Yapılır?

Protein diyeti, adı üstünde protein bazlı olan ve az yağlı et, balık, süt, yumurta, yoğurt gibi protein oranı yüksek ürünlerden oluşan bir diyettir.

protein diyeti

protein diyeti

Bu diyetin en önemli unsuru karbonhidrat ve yağlı yiyeceklerin tüketiminden uzak durmak ve protein içerikli besinlere yönelmektir.

Proteinli yiyecekler metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Bu sebeple bazı kişiler, fazla miktarda protein yüklemesi yaparak kısa sürede kilo vermeye çalışabilirler.

Fakat bu, oldukça sağlıksız bir durum olacağından protein diyetinin doğru oranda ve bir uzman yardımıyla yapılması en doğrusudur.

protein diyeti zayıflattırmı

protein diyeti zayıflattırmı

Protein diyetindeki en ilginç nokta meyve ve sebze gibi yararlı yiyeceklerin tüketiminden uzak durulması ve tamamen protein içeren hayvansal gıdalar alınmasıdır.

Bu sebeple protein diyeti, bazı uzmanlar tarafından tek taraflı beslenme olarak görülür ve insanların her besin değerinden alamadığı için ileride sağlık sorunları yaşayacağı vurgulanır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*