Hayat ile ilgili pratik bilgiler, her zaman insanların kârlı çıkması için geliştirilmiş ve bulunuş yöntemler, bilgilerdir. Çocukların yemeye bir türlü doyamadıkları lezzetlerden biri de patates kızartmasıdır. Hal böyle olunca anneler de bolca satın aldıkları patatesleri çuval halinde satın alarak balkon, bahçe, kiler gibi yerlerde saklıyorlar.

Patates Çürümemesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Patates Çürümemesi İçin Ne Yapılmalıdır?

Evin için çuval halinde duran patatesler, durduğu yerde belli bir süre sonra çürümeye başlar. Çocuklarınıza patates aldınız ancak fazla mı aldınız? Üzülmeyin. Çürümeye yaptığı gibi filizlenme de olabileceği gibi bu konuda engelleyici bir işlem uygulayarak patateslerinizi uzun süreli siz de kızartarak hem çocuğunuzu mutlu eder hem de onun beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Patates Çürümesine Karşı: Elma

Pates çuvalı ya da torbasının içerisinde sadece 1 adet elma koymanız yeterlidir. Gerisi elmaya kalması yeterli bir işlem olacaktır… Ortalama 8 haftalık bir filizlenme ya da büzüşmesini önleyecek olan elma, patateslerinizin tazeliğini koruyacağı gibi sağlıklı bir şekilde doğramanızı olanak tanır. 8 haftalık süre, ortalama 2 aylık bir süre zarfı olup bu süre içerisinde elmadan faydalanabilmiş olabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*