Günümüzde tek bir sebze ya da meyve ile zayıflama konusunda çok sayıda diyet listesi bulmak mümkün. Tüm gün boyunca aynı meyveyi veya sebzeyi yiyerek bir iki ay içinde tığ gibi olan insanları da gazetelerde her gün görmek mümkün. Şimdi sizlere önereceğimiz karnabahar diyeti ise, ün içinde yalnızca karnabahar yiyerek değil, öğünlerinizde karnabahara yer vererek yapabileceğiniz bir diyet olacak.

diyet çeşitleri

diyet çeşitleri

Karnabahar Diyeti Nasıl Yapılır?

A, B, C, E ve K vitaminleri açısından zengin bir içeriği olan karnabahar, kış mevsimlerinin en zahmetsiz yiyeceklerinden biri olarak tanımlanabilir. Bu sebzeyi yalnızca haşlayıp tuzlayarak bile gayet güzel bir öğün hazırlama şansına sahipsiniz. Ayrıca salatalarınızın içine çiğ olarak da ekleyebileceğiniz bu sebzenin en önemli etkisi, hızlı şekilde yağ yakmanıza olanak vermesidir.

diyet yapmak

diyet yapmak

Hızlı şekilde kilo verdirmesinin yanı sıra antioksidan özelliği de bulunan karnabahar, insan vücuduna sayısız şekilde olumlu etki sağlıyor. İçeriğindeki sülfür sayesinde vücutta biriken toksinlerin atılmasında büyük bir etkisi vardır. Bu sayede de karaciğerinizi temizleme işlevi görür. Arıca kalsiyum, folik asit ve magnezyum açısından da zengindir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*