Hayvansal gıdaların tüketiminden kaçınarak ve her gün 20 dakika yürüyüş egzersizi yaparak kalp sağlığınıza büyük katkıda bulunmuş olursunuz. Bunların yanı sıra Akdeniz Diyeti uygulayarak kalbinizi güçlü bir şekilde koruyabilirsiniz.

akdeniz diyeti

akdeniz diyeti

Akdeniz Diyeti birçok Avrupa ülkesinde sağlıklı kilo verme programları arasında yer alıyor. Türkiye, aynı zamanda bir Akdeniz ülkesi olduğundan, Akdeniz Diyeti listesinde yer alan besinleri yemek kültüründe barındırıyor.

Akdeniz Diyetinde Tüketilen Besinler Kalbe İyi Geliyor

Akdeniz Diyetinde balık, sebze ve meyve, tam tahıllı besinler, yağlı tohumlar ve tabii ki zeytin yağı gibi son derece sağlıklı besinler bulunuyor. Sebze ve meyvenin bolca tüketilmesinin yanı sıra balık ve tahıllar kalbin sağlıklı çalışmasını sağlayan faktörlerden bir kaçı. En önemli faktör ise zeytinyağı tüketimi ve yemeklerde zeytinyağının kullanılmasıdır.

diyet akdeniz

diyet akdeniz

European Prospective İnvestigation İnto Cancer and Nutrition tarafından yapılan bir araştırmada Akdeniz Diyeti uygulayan bir hastanın, başka bir sağlık diyeti uygulayan hastaya göre kalp hastası olma riskinin %27 daha düşük olduğu saptandı.

 

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*