Toz kontrol sistemi nedir? Tozlu alanlarda toz kontrolü için ne kullanılır? Bir toz bastırma sistemi nasıl çalışır? Endüstriyel toz kontrol sistemleri neden kuruluşlar için önemlidir, gibi birçok merak ettiğiniz soru olabilir. Toz kontrol sistemlerinin işleyişi, en basit hali ile şöyledir:

Düşük su basıncının kanalize edilmiş bir hava akışı ile birleşimini kuvvetlendiren yeni teknoloji sayesinde, toz kontrol sistemleri tozu ve kokuyu bastırabilen yüksek konsantrasyonda küçük atomize damlalar üretir. Çok küçük toz partikülleri, emisyon noktasından oldukça uzakta olsa dahi, tozun mikro damlacıklar içine hapsedilerek indirgenmesi sağlanabilir. Bu, işlem görmüş her birim başına önemli ölçüde düşük enerji ve su tüketimi ile birlikte kuruluşun çevre ve çalışan sağlığı dâhil toplam verimliliğinin artmasına katkıda bulunur.

toz-kontrol-2

 

En İyi Toz Kontrol Sistemleri Ankara Enveks.com.tr’de!

Toz kontrol sistemlerinin en büyük üreticilerinden olan Enveks, maden sektöründen çimento fabrikalarına, inşaat sektöründen hafriyat işlerine kadar, toz ve kokuların giderilmesi için çeşitli ürün yelpazesi sunuyor. Sabit kurulumdan komple ve özelleştirilebilir bir sistemin geliştirilmesine kadar her sektöre hizmet verme potansiyeline sahip firmanın enveks.com.tr resmi web sitesinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Dünyanın en iyi toz kontrol sistemleri ile siz de kuruluşunuzun verimliliğini maksimuma çıkarabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*