Beslenme değişiklikleri çok geniş olabilir, mutfağınızdaki tüm yiyecekleri değiştirebilir, yoğun bir egzersiz programına katılabilir ya da sıvı veya servis tipi bir diyet için planlar yapabilirsiniz. Bunlardan herhangi biri ile büyük değişiklikler göreceksiniz, ancak sürdürülebilir olup olmayacakları size bağlıdır. İlk birkaç ayın ötesinde yapmaya devam edebilme kabiliyetiniz, sonuç olarak, uzun vadeli başarınız, bu değişikliklerin sonunda günlük rutinin bir parçası haline gelip gelmemesi ile belirlenir.

salad-374173_640Diyet için Büyük Sizin için Küçük Gıda Miktarları

1 çorba kaşığı yağdan 1 çay kaşığı kadar kullandığınızda 84 kalori, 2 çorba kaşığı fıstık ezmesi yerine 1 çorba kaşığı tükettiğinizde 94 kalori tasarruf edersiniz. Benzer şekilde, 2 dilim peynir yerine 1 dilim (30 gr) peynir size 113 kalori daha az alma şansıdır, 120 gr % 85 yağsız kıyma yerine % 90 yağsız kıyma tercih ettiğinizde 37 kalori daha az almış olursunuz. Örnekler çoğaltılabilir ve her bir küçük değişikliği uyguladığınızda kısa sürede farkı görebilirsiniz.

Temel gıdalarda değişiklikleri yapmayı denediyseniz ve başarısız olduysanız, başka bir yaklaşım düşünün. Daha küçük ölçekli değişiklikler de olumlu etkilere neden olabilir. Ani etkileri göremediğiniz için biraz sabır gerektirebilirler, ancak zamanla pek çok küçük değişiklik döngüye katılabilir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*